Зерносушарки баштового типу

разрез бс

Принцип роботи зерносушарки «Сапфір» баштового типу:

                Вологе зерно за допомогою верхнього допоміжного обладнання (норія, транспортер) через завантажувальний отвір подається до верхньої частини зерносушарки та рівномірно наповнює зернові колони, розміщені по колу зерносушарки.

Після наповнення зерном зерносушарки включається вентилятор з пальником, які нагнітають  гаряче повітря в камеру нагріву. В свою чергу гаряче повітря  проходячи через перфоровані стінки зернових колон, між якими знаходиться вологе зерно, нагріває його та виводить з нього вологу  зовні  в атмосферу.

В безперервному режимі роботи, залежно від вологості зерна, час його проходу в зернових колонах та швидкість відвантаження регулюються дозуючими вальцями, які знаходяться в нижній частині кожної зернової колони. Після проходження через вальці вже сухого зерна воно подається на нижнє допоміжне обладнання та транспортується на додаткове охолодження, очистку або склад.

 

Особливості зерносушарки «Сапфір» баштового типу:

            1  Корпус, а також зовнішні та внутрішні решета зерносушильної установки виготовлені з високоякісної оцинкованої сталі, що забезпечує довготривалий термін роботи зерносушарки.

Відсутність рухомих механізмів  для транспортування і перемішування зерна в зерносушарці забезпечують абсолютний захист зерна від травмування та.

Відносно невеликі габаритні розміри дають змогу легко розмістити обладнання на будь-якій території та доповнити будь-яку технологічну лінію, яка вже працює в господарстві.

Електромеханічна частина зерносушарки складається всього з двох електродвигунів – це електродвигун  вентилятора, який нагнітає гаряче повітря в камеру нагріву та мотор-редуктора приводу дозуючих вальців.

Зерно в зернових колонах перемішується інверторами, які розміщені всередині кожної колони, що дозволяє максимально рівномірно сушити зерно.

В базовій комплектації зерносушарка обладнана пальником для роботи на пропан-бутані (зріджений газ) або метані (природний газ), але на замовлення клієнта легко може бути переобладнана для роботи від теплогенераторів на альтернативному пальному (дрова, солома та ін).

Контроль за процесом сушіння виконується за допомогою спеціально розробленого апаратно-програмного комплексу, який керує усіма процесами на протязі всього періоду сушіння зерна та дає можливість зменшити затрати праці обслуговуючого персоналу, що в результаті відображається в зниженні собівартості кінцевого продукту.

Контроль і введення робочих параметрів виконується через панель, на яку виводяться усі необхідні для цього дані, такі як: температура сушильного агенту в камері сушіння, температура зерна, яке сушиться, параметри роботи пальника, повідомлення системи безпеки та ін.

При монтажі електронної та силової частини зерносушильної установки використовуються високоякісні електронні компоненти найкращих закордонних виробників .

На зерносушильній установці встановлений високоекономічний пальник низького полум’я та надійний осьовий вентилятор, які об’єднані в один виносний моноблок, що дозволяє легко переходити на інші види пального.

На зерносушильній установці встановлена високотехнологічна система безпеки роботи комплексу, яка контролює усі процеси і тим самим забезпечує належний рівень захисту персоналу від

виробничих травм та захист комплексу від загорання.

Установка має можливість бережливо сушити посівний матеріал завдяки системі контролю подачі палива, яка дозволяє точно витримувати заданий режим сушіння (з точністю до одного градуса Цельсія)

Технічні характеристики зерносушарок «Сапфір» баштового типу:

Модель 1081М 1111М 1131М
Діаметр 3100 мм 3100 мм 3100 мм
Висота 9000 мм 10500мм 12000 мм
Об’єм 14,2 м³ 17,6 м³ 22,0 м³
Ширина секції 350 мм 350 мм 350 мм
Кількість зернових колон 16 16 16
Діаметр вхідного отвору в камеру нагріву 1080 мм 1080 мм 1080 мм
Загальна електрична потужність 17 кВт 22 кВт 25 кВт
Витрати палива на зниження 1 % вологості зерна
Природний газ (метан), м.3 1,5
Зріджений газ (пропан-бутан), л 2,0
Дизель, л 1,2
Дрова, щепа, кг 5,0
Солома, кг 7,0
Продуктивність (кукурудза) в безперервному режимі роботи:
Зниження вологості  30-15% 6 т/ч (138 т/доб) 8 т/ч (184 т/доб) 9 т/ч (216 т/доб)
Зниження вологості  25-15% 10 т/ч (230 т/доб) 12 т/ч (288 т/доб) 15 т/ч (345 т/доб)
Зниження вологості  20-15% 15 т/ч (345 т/доб) 20 т/ч (480 т/доб) 25 т/ч (600 т/доб)

Гарантія – 3 роки.