Принцип роботи модульних (колонкових) зерносушарок «Сапфір»

зерносушарка

Зерносушарки «Сапфір» – це надійність та ефективність, поєднані з доступністю та максимально відповідають потребам вітчизняних сільгоспвиробників.

Завдяки перевіреній часом технології сушіння зерна “cross-flow” (термін “cross-flow” означає, що в процесі сушіння нагріте повітря проходить перпендикулярно зерну, яке рухається в сушарці) зерносушарка «Сапфір» здатна якісно та за один прохід сушити зерно з вологістю більше 35 % .

                Принцип роботи модульних (колонкових) зерносушарок «Сапфір» простий і надійний, що підтверджується наступним:

Зерно  допоміжним обладнанням транспортується  в верхню частину зерносушарки, де шнек  завантажує  колони по черзі та  рівномірно розподіляє його по всій довжині сушарки;

Вентилятор нагнітає з навколишнього середовища повітря, яке нагріваючись пальником, змішується з вже нагрітим повітрям та  потрапляє в камеру сушіння. Ефективне змішування повітря та ефективне спалювання пальником газу  забезпечує рівномірність температури нагрітого повітря в будь-якій точці камери.

Нагріте повітря під тиском роботи вентилятора продувається через перфоровані стінки зернових колон, нагріває зерно та відводить вологу з нього.

В нижній частині сушарки розміщені дозуючі вальці, швидкістю обертання яких регулюється час знаходження зерна в  колонах.

Висушене зерно відвантажується нижнім  шнеком та допоміжним обладнанням транспортується  на очистку або зберігання.

 Особливості технології зерносушарок «Сапфір».

Зовнішні і внутрішні решета зерносушарки виготовлені із високоякісної нержавіючої сталі, що забезпечує значно більший термін експлуатації  у порівнянні з оцинкованими аналогами.

Залежно від наявності в сівозміні дрібно насіннєвих культур можлива комплектація решетами з діаметром перфорації 1,5 мм., та повздовжньою горизонтальною перфорацією.

В стандартній комплектації діаметр перфорації складає 2,5 мм.

Усі моделі зерносушарок комплектуються  восьмикутними пальниками низького полум’я, які забезпечують ефективне згоряння палива.

У поєднанні з двохступінчатим принципом роботи пальника в режимах малого і великого полум’я досягається зниження витрати палива на 20% порівняно з аналогічним обладнанням.

Однією з умов ефективної , надійної та безпечної газової магістралі сушарки є використання якісних електромагнітних клапанів європейського виробництва.

Довговічність роботи шнеків при значних об’ємах сушіння досягається за рахунок використання в кріпленнях шнеків фторопластових втулок. Фторопласт характеризується широким діапазоном механічних властивостей: низьким коефіцієнтом тертя, низькими значення зносу, стійкий до дії різноманітних агресивних речовин і довкілля, не горючий.

Електронні системи зерносушарки виготовляються з використанням електронних компонентів Schneider Electric, Німеччина.

Надійність і безпека роботи горілки забезпечується блоком керування розпалення і контролем горіння виробництва Siemens.

Усі процеси і параметри зерносушарки контролюються мікроконтролем з програмним забезпеченням, спеціально розробленим нашою компанією.

Усі зерносушарки обладнані вимірювачем вологи, за допомогою якого оператор може точно контролювати вологість висушеного зерна.

Контроль і введення робочих параметрів через сенсорну ЖК панель, на яку виводяться всі необхідні для цього дані, такі як: вологість  зерна, температура сушильного агента в камері сушарки, температура продукту, який піддається сушінню, параметри роботи пальника, повідомлення системи безпеки. Дана панель може бути установлена на відстані до 50 м від зерносушильної установки.

На стадії проектування зерносушарки нашими конструкторами була врахована можливість нарощування продуктивності за рахунок збільшення кількості зернових колон або установки додаткового верхнього модуля.

На зерносушильній установці установлена високотехнологічна система безпеки роботи комплексу, яка контролює всі процеси і цим забезпечує належний рівень захисту персоналу від виробничих травм і захист комплексу від загоряння.

На всі зерносушарки «Сапфір» розповсюджується гарантія – три роки.